مدل مو به عوامل مختلفی بستگی دارد اما انتخاب مناسب ترین مدل مو، با توجه به فرم صورت شما چندان کار دشواری نیست.

یک مدل مو مناسب به عواملی چون:

  1. نوع موها
  2. نحوه ی رشد موها
  3. شکل و فرم صورت

بستگی دارد.

انواع مختلف فرم صورت عبارتند از:

  1. مربع
  2. گرد
  3. مستطیل
  4. قلب
  5. الماس
  6. بیضی
صورت های مربع

صورت های مربعی تقریبا طول و عرض یکسانی دارند. برای صورت های مربعی شکل، موهای کوتاه و ساده بسیار مناسب است. بهتر است موها در پشت سر و کناره های سر کوتاه باشد و در قسمت بالا اندکی طرح داشته باشد.

اگر موهای صافی دارید آنها را کوتاه تر نگه دارید و کنترل بیشتری بر روی آن داشته باشید. برای موهای فر، چند سانت موها را در بالای سر بلند تر نگه دارید.

صورت های گرد

پهنا و درازا در این نوع صورت یکی است و فرق آن با فرم مربعی این است که پیشانی و فک کوچک تر است. در این نوع فرم صورت پیشانی از گونه کوچک تر خواهد بود و خطوط تیز در فک وجود ندارد و فقط مقداری انحنا در صورت دیده می شود.

برای صورت های گرد مدل موی مربعی، مناسب خواهد بود. موهای صاف و موهای فر بهتر است کوتاه باشند تا حالت مربعی صورت حفظ شود. در موهایی با فر بسیار، بهتر است هر چه به سمت پایین سر میرویم موها از کناره های صورت کنار زده شوند.

صورت های مستطیل

صورت های مستطیلی دراز هستند و در اصل ارتفاع صورت بیشتر از عرض آن می باشد. برای این فرم صورت گزینه های زیادی وجود دارد. مهمترین مورد این است که کناره های موهای خود را زیاد کوتاه نکنید زیرا صورتتان را بزرگ نشان می دهد. مدل موی کلاسیک برای این شکل صورت بهترین مدل مو می باشد و می توانید به آن پهنا و حجم بدهید. اگر موهای صاف دارید می توانید قسمت بالایی موهای خود را بلندتر کنید و به آرایشگر اجازه دهید اندکی به آن طرح بدهد. در ضمن موهای فر را می توانید در اطراف صورت رها کنید و یا از مدل موی کوتاه آفریقایی استفاده کنید.

صورت های قلبی

صورت های قلبی شکل، شبیه مثلث های برعکس هستند. اندازه ی چانه نسبتا تیز بوده و ابعاد پیشانی و گونه پهن تر است. گونه نیز نسبت به عرض صورت طول بیشتری دارد. مدل مویی که به سمت عقب مرتب شده باشد بهترین حالت مدل مو برای صورت های قلبی شکل می باشد. اگر موهایی صاف و یا فر داشته باشید ریختن موها به کنار سر نیز مدل مناسبی می باشد. برای موهایی با فر بسیار، حجم دادن به مو، صورت شما را پر حجم تر نشان خواهد داد.

صورت های الماسی

صورت های الماسی در قسمت گونه بیشترین اندازه را دارد و چانه ای تیز و لاغر دارند. پیشانی آنها باریک می باشد. اگر صورت شما الماسی شکل می باشد حجم بیشتری برای موهای خود در نظر بگیرید تا حالت صورت شما را متعادل کند ( مدل های موی بلند برای موی شما بسیار مناسب می باشد ). مدل های کوتاه نیز در حالتی که موها روی پیشانی شما را بپوشاند مناسب می باشد.

برای موهای صاف در قسمت بالای سر، موها می تواند با حجم و پف بیشتری قرار بگیرد. اگر موهای فر دارید به آن حجم ندهید و فقط بگذارید بلند بماند.

صورت های بیضی

صورت های بیضی شکل، مشابه تخم مرغ می باشند و طول بیشتری نسبت به عرض دارند. تقریبا تمام مدل های مو برای این صورت مناسب می باشند. تنها مورد قابل ملاحظه این است که موهای خود را از روی پیشانی کنار بزنید تا صورتتان را گرد و چاق نشان ندهد. موهای صاف و بلند را می توانید کوتاه نگه دارید و یا بلند کنید و به عقب حالت دهید. اگر موهایتان بسیار فر می باشد بهتر است آنها را کمی کوتاه تر نگه دارید.

سی مد
سی مد
سی مد
سی مد
سی مد